Bu düğün sosyal medyada olay oldu… “Hediye getirmek zorunlu” dedi

Bu düğün sosyal medyada olay oldu… “Hediye getirmek zorunlu” dedi

Dünyanın neresinde olursa olsun düğünlerde her zaman bir hediye krizi yaşanıyor. Bu defa da İngiltere’deki bir düğün sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Bir gelin ve damat hediye almanın sevgi dillerinden biri olduğunu ve 50 doların altındaki hiçbir şeyin işe yaramayacağını söyledi. Gelin de “Nişanlım ve benim ailelerimizde olaylara eli boş gelmeyi seven pek çok insan var. Bu bizim için gerçekten tatsız. Hepsi bir şeyler getirmeyi göze alabilir” dedi.

Çift, kişi başı minimum 50 dolarlık bir fiyat da belirlemiş ve getirilecek hediyeler ile ilgili talimatları düğün davetiyelerine ekleyerek misafirlerini uyarmış. Ancak çiftin bu hareketi kısa sürede sosyal medyada olay oldu. Davetiyenin paylaşıldığı platformda çok sayıda eleştiri geldi.

Bir kadın, “Herhangi birinin hediyelerin zorunlu olduğunu düşünmesi delilik” dedi. Bir başkası da “Hepimiz hediye almayı severiz ama ilişkilerde mutlu olmak için ihtiyacın olan şey bu olmamalı” diye yazdı.

Pek çok kişi ise, çiftin bencil olduğunu ve onlara partilerini yapıp yollarına devam etmelerini söyledi.

Ayrıca yorum yapanların çoğu, hediye almanın bir sevgi dili olmadığına dikkat çekti. Gönderiye 400’den fazla kişi yorum yaptı ve hiçbiri zorunlu hediye fikrine katılmadı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir