Bülent Arınç’tan HÜDAPAR’a destek Babacan’a tepki

Arınç’ın oğlu duygulandı

Milletvekili adaylarından eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç, konuşmasında duygulanarak, “Manisa’nın bir evladı olarak, ana kucağı baba ocağına aday olarak tekrardan geldim. Kendi toprağıma hizmet için geldim, Rabbim nasip etti. 1995 yılında buradan ayrılırken Manisa’ya hizmet etme sevdalısı bir adamın peşinden gittik. Manisa’ya hizmet ettik. Çok şükür Rabbim bugün bana kendi toprağıma hizmet etmek için gelmiş bulunuyorum. Memleketimiz için elimizden geleni yapacağız. Birinci sıradaki ve 10’uncu sıradaki arkadaşlarımızın hakları hukukları birbirine zimmetlidir. O yüzden aynı heyecanla koşturacağız. Türk de Kürt de Çerkez de biziz şehirli de esnaf da köylü de biziz.” ifadelerini kullandı.

Öz çekimlerle programa renk kattı

AK Parti’nin birinci sıra adayı ‘Abdülhamid’ dizisinin ‘Tahsin Paşa’sı yazar-aktör Bahadır Yenişehirlioğlu ise, “Buraya kadar geldiğiniz için hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. Bu seçim normal bir seçim değil diye düşünüyorum. Beni motive eden de odur. Bu seçim PKK, Kandil, FETÖ ve Amerika ile Anadolu irfanı arasında gerçekleşecektir. Sağduyunuza olan inancım tam.” diyerek yaptığı öz çekimlerle programa damga vurdu.

“Türkiye’nin böyle bir bahara girmesine ihtiyaç yok”

Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Altılı masa, yedili masa ne derseniz deyin. Bunun doğru olduğuna inanmıyorum. Bize dayatılmaya çalışılan ve güzel gösterilmeye çalışılan bir yönetim sistemi var. Bunun adına konsey denir. Bize Türkiye’yi layık gördükleri şey bir konseydir. Etnik, mezhebi ve ideolojik bir konseyle ülkemizi yönetmek istiyorlar ve adını ‘bahar’ koymuşlar. Türkiye’nin böyle bir bahara girmesine ihtiyaç yoktur. Ben bunu vatandaş Bekir Pakdemirli olarak içime sindiremiyorum.” diye konuştu.

HÜDAPAR’a destek

Konuşmasında Cumhur İttifakı’na destek veren HÜDAPAR’a karşı eleştirilerde bulunanlara tepki gösteren eski TBMM Başkanı ve AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Bülent Arınç, “HÜDAPAR’ın genel başkanı ve yanındaki arkadaşları da bizim eksi dostlarımızdır. Yani biz Refah Partisi’ndeyken beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdır. Medyada orada burada yapılan dedikodulara kulak asmayın onlar bu memleketin tertemiz vatansever evlatlarıdır.” dedi.

“Manisa’ya çok borcumuz var”

Oğlu Ahmet Mücahit Arınç’ın Manisa’dan milletvekili adayı olması hakkında da konuşan Arınç, “Bu delikanlıyı bir yerden gözüm ısırıyor. Çok şükür ben gerçekten çok mutluyum. İstanbul’dan bir dönem milletvekilliği yapmıştı, işi oradaydı. Sayın Cumhurbaşkanımız orayı uygun görmüştü. Sonra bir gün gözümüzü açtık baktık ki kendisini Manisa’ya vermişler. Herhalde kabul olunmuş dualar var, diye düşündük. Bizim Manisa’ya çok borcumuz var, hiçbir alacağımız yok. Annesiyle Manisa’da evlendim. Karaağaçlı’dan dünürüm oldu, evlilik yaptım, çocuklarım burada okudu ve maalesef Allah sizlere göstermesin evladımız burada rahmetli oldu. Kabristana gittiğimizde yedi sülalemizi görebiliyoruz. O yüzden Ahmet Mücahit bu birikim, bilgi, gayret, düşünce ve inancıyla Manisa’ya çok büyük hizmetler yapacağına inanıyorum. Birinci sırada olsa kıskanırdınız ama kıskanmanıza gerek kalmadı 4. sırada. Ama onun bereketi 5’e de yarayacak, 5’inki 6’ya 6’nınki nereye giderse oraya kadar Ağa’nın eli tutulmaz.” şeklinde konuştu.

“Erdoğan Abdülhamid’e değil Fatih’e benziyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdülhamid’in birbirine benzetilmesi hakkında da konuşan Arınç şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız her şeyiyle Albülhamid’e benzetmek yanlış olabilir. O çok kudretli liyakatli bir hükümdardı. Başına gelenleri biliyoruz, yakın tarih okuyalar bilirler. Hangi düşmanlarla içeride dışarıda mücadele ettiğini biliriz ama Allah sonunu birbirine benzetmesin. O yüzden Tayyip Bey’i Bir Fatih Sultan Mehmet’e benzetmek başarılarıyla çok daha doğru olur.”

“Ona buna kızarak yoldan çıkılmaz”

Arınç’ın konuşmasının ardından milletvekili adayları ve Cumhur İttifakı temsilcileri birlikte fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir