Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı!

Celsius Davasında Yeni Gelişme: Onay Almaya Yaklaştı!

Kripto borç verme şirketi Celsius Network için önemli bir gelişme olarak, firma, varlıklarını müşterilerine iade etme ve iflas işlemlerini başarıyla sonuçlandırma planı için mahkeme onayını almaya yaklaştırabilecek önemli uzlaşma anlaşmalarına ulaştı. Bu anlaşmalar, şirketin ilerlemesinin ve yasal zorlukları geride bırakmasının önünü açma potansiyeline sahip. İşte detaylar…

Celsius için önemli gelişme

İki anlaşmadan ilki, müşterilerin Celsius Network’e karşı önceki yönetim tarafından yapıldığı iddia edilen dolandırıcılık ve yanlış beyanlarla ilgili iddialarını çözmeye odaklanıyor. Celsius’un yasal temsilcileri tarafından Perşembe günü dosyalanan mahkeme belgelerine göre, uzlaşma, mağdur müşterilere bir miktar rahatlama sağlayarak geri kazanımları yüzde 5 oranında artırmayı amaçlıyor. Bu anlaşma, 78 milyar dolar tazminat talebinde bulunan 30.000’den fazla başvurunun ardından yapıldı. Celsius bu uzlaşmaya vararak müşterilerinin mağduriyetlerini giderme ve potansiyel olarak itibarını onarma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

İkinci uzlaşma, Celsius Network’ün en büyük iki müşteri grubu arasındaki bir anlaşmazlığın çözümüne odaklanıyor. İlk grup yüksek faizli hesaplarda mevduatı olan müşterilerden oluşurken, ikinci grup şirketten fiat para kredisi alan bireylerden oluşuyordu. Kredi alanlar, yüksek faizli hesap sahiplerinden daha avantajlı muamele talep etmişlerdi. Müzakereler sonucunda, borçlular, kredilerinin geri ödenmesi üzerine teminat olarak kullandıkları kripto varlıklarını geri alma kabiliyeti de dahil olmak üzere belirli tavizleri güvence altına almayı başardılar. Bu anlaşma, her iki müşteri grubunun da çıkarlarına hitap eden dengeli bir çözüme ulaşılması açısından oldukça önemli.

Mahkeme yakından takip edilmekte

Celsius tarafından önerilen yeniden yapılanma planı, müşterilerin kripto varlıklarının bir kısmının iade edilmesini ve yeni bir şirketteki hisselerle telafi edilmesini gerektiriyor. Yeni kurulan bu şirket TechCrunch’ın kurucularından Michael Arrington liderliğindeki bir grup yatırımcı tarafından yönetilecek. Plan, yeni şirketin Celsius’un Bitcoin madenciliği işini ve diğer likit olmayan varlıklarını devralmasını öngörüyor. Plan mahkeme tarafından onaylanırsa, Celsius’un iflas işlemlerinden yeni bir başlangıçla çıkması için açık bir yol sağlayabilir.

Celsius Network tarafından varılan anlaşmalar, ABD İflas Yargıcı Martin Glenn’in önünde şirketin yeniden yapılanma planı için çok önemli bir onay duruşmasına zemin hazırladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi duruşmanın Ekim ayında yapılması planlanmakta.  Şirket, bu önemli adımın süreci başarılı bir sonuca yaklaştıracağından umutlu. Ayrıca şirket, müşterilerin ödemelerini kripto para birimleri ve diğer varlıklarla almaya başlaması için yıl sonunu hedefleyerek fonların gerçek sahiplerine iade edilmesinde bir dönüm noktası oluşturdu. Celsius Ağustos ayında mahkeme onay sürecine hazırlanırken, sonuç hem sektör oyuncuları hem de müşteriler tarafından yakından izlenecek.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir