Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ücretsiz konserler başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ücretsiz konserler başlıyor

AA

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi vatandaşların eğlence noktası haline gelecek.

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kongre ve Kültür Merkezi Müdürü Orhan Karakurt, Külliye’nin ücretsiz konserler ve etkinliklere ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Karakurt, gerçekleştirilecek konser ve etkinliklerle ilgili çalışmaları anlattı.

“İnternet adresimizden davetiyelerini edinebilirler”

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklerin tanıtımı ve bilet başvurusu için bir internet sitesinin hazırlandığını belirten Karakurt, şu ifadeleri kullandı:

Merkezimizin sahnesi; opera, tiyatro, konser, konferans ve seminer dahil olmak üzere her türlü etkinlik performanslarını sahnelemeye müsait ve tüm teknik donanımlara sahip olacak şekilde tasarlandı. Etkinliklerimize katılım göstermek isteyen misafirlerimiz; internet adresimizden davetiyelerini edinebilirler. Tüm etkinliklerimiz ücretsiz olacak.

Sadece yetişkinler için değil çocuklarımız ve gençlerimiz için de tiyatrolar, müzikaller, söyleşiler gibi eğitim, kültür ve sanatın yelpazesini oluşturan pek çok etkinliğimiz olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve TRT ile paydaşlık çerçevesinde etkinlikler gerçekleştirilecek.

Karakurt, konser ve etkinlik takvimine, internet sitesinin yanı sıra sosyal medya platformlarında oluşturulan “milletkultur” sayfalarından da ulaşılabileceğini belirtti.

İlk konser Sinan Akçıl’dan

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinlikler, yarın Sinan Akçıl konseriyle başlayacak.

Merkezde 22 Temmuz’da Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu, 29 Temmuz’da ise Jandarma Bandosu’nun konserleri gerçekleşecek.

Ağustos ayında ise 2023 Aşık Veysel Yılı’na özel olarak hazırlanan etkinlikler Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Ağustos’ta 100. Yıl Marşı geliyor

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ağustos ayı içinde ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 100. Yıl Konseri ve 100. Yıl Marşı’nın tanıtım programının da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi, 2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

İki bin seyirci kapasiteli kültür merkezi, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bakanlıklar ve kamu kurumlarının programlarına ev sahipliği yaptı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir