DOGE, MATIC, SOL, BNB ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, MATIC, SOL, BNB ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve DOGE dahil çoğu büyük altcoin daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya. Ancak, kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre şu anda panik satış belirtisi yok. Aşağı yönde izlenmesi gereken kritik destek seviyeleri neler? Daha düşük seviyeler alıcıları çekecek mi? Analist, bunları öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasaları, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en büyük iki kripto borsası olan Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davaları sindirirken, Bitcoin ve altcoinler son iki günde dalgalı bir seyir izledi. Haberlere verilen ilk tepkinin ve sonrasında gelen toparlanmanın ardından, davalar etrafındaki belirsizlik azaldıkça piyasaların bir aralığa girmesi muhtemel. Piyasalar çökmediği için ilk tepki cesaret verici oldu. Bu da kripto alanının artan olgunluğuna işaret ediyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak Coin360

Glassnode verileri 5 ve 6 Haziran tarihlerinde borsa bakiyelerinde 12.600 BTC’lik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu da yatırımcıların soğukkanlılıklarını koruduklarını gösteriyor. Ayrıca, Kasım ayındaki FTX olayında olduğu gibi paniğe kapılmadıklarının bir işareti.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in 6 Haziran’da 25.250 dolarlık hayati destekten geri çekilmesi, boğaların bu seviyeyi şiddetle korumaya çalıştığını gösteriyor. Ancak, toparlanma hareketli ortalamaların yakınında satışla karşı karşıya.

Ayılar fiyatı 25.250 dolara çekmek için bir girişimde daha bulunacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, 20.000 dolara potansiyel bir düşüş için kapıları açabilir. Böylesine derin bir düşüşün, yukarı hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirmesi mümkün. Boğaların 25.250 dolar ile kanalın destek hattı arasındaki bölgeye düşüşleri agresif bir şekilde satın alması bekleniyor. Yukarı yönde, alıcıların düzeltici aşamanın sonunu işaret etmek için fiyatı kanalın direnç çizgisinin üzerine itmesi gerekecek. BTC’nin daha sonra 31.000 dolara yükselmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH, 5 Haziran’da düşen kama formasyonunun direnç çizgisinin altına indi. Ancak ayılar güçlenemedi. Bu, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösteriyor.

Boğalar 6 Haziran’da fiyatı tekrar hareketli ortalamaların üzerine çıkardı. Ancak ayıların ağır satış baskısıyla karşılaştı. Satıcılar yine fiyatı kama içine çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH’nin düşüşü kamanın destek hattına kadar uzatması olası. Aksine, fiyat kamanın direnç çizgisinden toparlanırsa, boğaların çizgiyi desteğe çevirdiğini gösterecektir. Alıcıların kuzeye doğru 2.000 dolara ve ardından 2.200 dolara doğru yürüyüşe başlamak için fiyatı 1.928 doların üzerine çıkarması gerekecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 5 Haziran’da keskin bir düşüş yaşadı. Bu süreçte fiyatı 280 dolarlık güçlü desteğin altına çekti. Ancak ayılar fiyatın 280 doların üzerinde kalmasına izin vermedi. 6 Haziran’da bir toparlanma başlatmak için zayıf bir girişim oldu.

Satışlar 7 Haziran’da yeniden başladı. Böylece, ayılar fiyatı 265 dolarlık önemli desteğin altına çekti. Bu olumsuz bir işaret. Çünkü 240 dolara ve ardından 220 dolarlık hayati desteğe doğru yeni bir aşağı yönlü hareketin başladığını gösteriyor. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorlarsa, fiyatı 265 dolarlık arıza seviyesinin üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu başarırlarsa, BNB’nin 280 dolara ve daha sonra 299 dolardaki 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Yukarı yönlü bir harekette, traderlar genellikle 20 günlük EMA’ya (0,49 dolar) kadar olan düşüşü alırlar. Mum çubuklarındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 5 ve 6 Haziran’da XRP’de tam da bunu yaptılar.

Ancak ayılar kolayca pes etmeye hazır değil. Direnç bölgesine 0,56 ile 0,59 dolar arasındaki rallilerde satış yapmaya devam ediyorlar. Fiyat keskin bir şekilde düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların 0,30 ila 0,56 dolar arasındaki aralığı sağlam tutmak istediklerini gösterecektir. Bu arada, alıcıların başka planları olması muhtemel. Genel gider engelini aşmaya çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterecekler. Bu durumda, XRP’nin 0,60 dolara ve ardından 0,80 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 5 Haziran’da yükselen üçgen formasyonunun yükseliş trend çizgisinin altına düştü. Böylece boğa formasyonunu geçersiz hale getirdi.

Boğalar 5 Haziran’daki düşüşü satın aldı. Ancak fiyatı kanalın içine geri çekemedi. Bu da ayıların yükseliş trendi çizgisini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Satışlar 7 Haziran’da da devam etti. Bu süreçte ayılar fiyatı 0,33 doların altına çekti. Bu nedenle ADA’nın 0,30 dolarlık güçlü desteğe kadar inmesi olası. Yukarı yönde, ilk güç işareti kanalın içinde bir kapanış olacaktır. Böyle bir hareket, kanalın altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösterecek. XRP’nin 0,39 doların üzerinde güçlü bir alım çekmesi muhtemel.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 5 Haziran’da 0,07 dolarlık yakın desteğin altına düştü. Ancak 0,06 dolara yakın destekten keskin bir şekilde toparlandı.

Boğalar 6 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar ralliyi sattı. Bu, DOGE ayılarının pes etmediğini ve sert direncin yakınında satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki göreceli güç endeksi, ayıların bir avantaja sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu yüzden ayılar fiyatı 0,06 doların altına çekmeye çalışacak. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. DOGE’nin daha sonra 0,08 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC 6 Haziran’da 0,82 dolar desteğinin altına düştü. Ancak boğalar günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü gibi düşüşü agresif bir şekilde satın aldı.

Alıcılar fiyatı 0,82 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutmaya çalıştı. Ancak ayıların başka planları vardı. Ayılar 7 Haziran’da agresif bir şekilde satış yaptı. Böylece, fiyatı 6 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 0,79 doların altına çekti. Bu, düşüş trendinin yeniden başladığını gösteriyor. MATIC’in bir sonraki aşamada 0,69 dolarlık güçlü desteğe düşmesi olası. Ayılar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 0,82 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunun, agresif ayıları tuzağa düşürmesi mümkün. Bu da fiyatı 0,94 dolara doğru itebilecek kısa bir sıkışma ile sonuçlanabilir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Günün mum çubuklarındaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere SOL 5 ve 6 Haziran’da 18,70 dolardaki güçlü destekten toparlandı. Ancak boğalar 20 günlük EMA’daki (20,50 dolar) engeli aşamadı.

Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösteriyor. Fiyat düşmeye devam eder ve 18,70 dolar desteğinin altına inerse, SOL’un 15,28 dolardaki bir sonraki desteğe doğru aşağı yönlü bir hareket başlatması muhtemel. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 15,28 dolardan toparlanırsa, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 22,30 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, SOL’un 24 dolara ve daha sonra 27,12 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 5 Haziran’da 5,15 dolarlık kritik desteğin altına düştü. Ancak 6 Haziran’da keskin bir sıçrama yaparak kırılma seviyesinin üzerine çıktı.

Ayılar küçük ralliyi sattığı için boğalar 7 Haziran’da toparlanmaya devam edemedi. Satıcılar, fiyatı 4,90 doların altına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, DOT’un 4,22 dolara kadar düşmesi olası. Yukarı yönde, dikkat edilmesi gereken ilk önemli direnç 20 günlük EMA’dır (5,29 dolar). Bu seviyenin üzerindeki bir ralli, satış baskısının azalabileceğinin ilk göstergesi olacak. DOT’un 5,56 doların üzerinde ivme kazanması mümkün.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

LTC 5 Haziran’da hareketli ortalamaların altına düştü. Ancak, 6 Haziran’da keskin bir şekilde toparlandı. Bununla birlikte, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (90 dolar) üzerinde tutamadı. Bu da ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı yükseliş trendi çizgisine çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir aşağı doğru hareketin başlangıcını işaret edecek. LTC’nin önce 75 dolara, daha sonra da 65 dolara düşmesi olası. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya yükseliş trendi çizgisinden yukarı dönerse, LTC’nin bir süre daha üçgenin içinde sıkışıp kalacağını gösterecektir. Boğaların, yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatmak için fiyatı üçgenin üzerine fırlatması gerekecek.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir