Doları böyle yorumladı: İsterse 86 lira olsun, ülkenin özgüveni var. Borcu olanı yıksın, öderim

Doları böyle yorumladı: İsterse 86 lira olsun, ülkenin özgüveni var. Borcu olanı yıksın, öderim

Doların artışıyla ilgili yapılan sokak röportajında bir vatandaş ilginç bir yorum yaptı. Var mı Cevabın isimli Youtube kanalına konuşan vatandaş şunları söyledi:

“Dolar 25 de olsa, 28 de olsa, isterse 86 lira olsun, ülkenin önce özgüveni var mı? Var elhamdülillah. Biz dolarla yaşayan bir ülke tabii ki değiliz. Bazı ihtiyaçlarımızı dolarla alıyoruz. Katılıyorum. Rahmetli Erbakan’ın bir sözü var: ‘Bana ne Amerika’dan bana ne dolardan’ diye. Biraz şükretmek lazım. Toplumsal bakmak lazım. Eskiden hevesim vardı, Mark falan koyardım. Şimdi Avrupa paralarına pek şeyim yok. Benim kendi Türk liram var. Biz önce milli ruha sahip çıkacağız. Avrupa’ya gittiğimizde Avrupa yemeklerini değil Avrupa’daki Türk yemeklerini aramamız lazım.”

Ekonomiden şikayet edenlerle ilgili konuşan vatandaş “Çok sıkıntılı arkadaşlar oluyor. Varsa borçları olan, yıksın bana, ben ödeyeyim hepsini. Sıkıntı yok yani. Dolarla ödüyorsa bilmiyorum ama ben 40 sene daha öderim biraz milliyetçi bir şey olacaksa, öderim problem değil.” diye konuştu.


Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir