Fantom Geliştiricisinden Gizli Proje! Bazı Detaylar Çıktı!

Fantom Network geliştiricisi Andre Cronje, kripto endüstrisi için bir ödeme altyapısı projesi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Fantom geliştiricisinden yeni bir proje mi geliyor?

Curve Finance geliştiricisi Michael Egorov’un Twitter’da Revolut’un kripto dostu olmadığından çünkü fon kaynağının kripto olduğunu öğrendikten sonra hesaplarını engellediğinden şikayet etmesinin ardından Andre Cronje, ilgisini çekebilecek bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı.

Andre Cronje, bir ödeme altyapısına ihtiyaç duyması halinde Egorov’u isimsiz projesinin kapalı betasına eklemeyi teklif etti. DeFi Godfather, kart hizmetlerinin 2023 sonuna kadar kullanıma sunulacağını ve kripto dostu bir bankanın da gündemde olduğunu ekledi.

Fantom geliştiricisinin projesi ABD’de kullanılamayacak

Twitter kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Cronje, bankanın ABD’de faaliyet göstermesinin pek mümkün olmadığını belirterek, “Yasal olarak bunu yapabiliriz, ancak ABD’nin tutumu göz önüne alındığında, muhtemelen ABD vatandaşlarını kabul etmeyeceğiz” dedi.

Ayrıca bankanın standart bir bankacılık lisansına sahip olacağını da sözlerine ekledi. Bu, müşterini tanı (KYC) ve kara para aklamayı önleme protokolleri gibi uyum önlemlerinin hizmetlerine entegre edileceği anlamına geliyor. Birçok kişi kapalı betanın bir parçası olmaya ilgi gösterdi. Bu da kripto endüstrisinde bankacılık hizmetlerine olan talebi vurguluyor. Bu arada Cronje, bahse konu projenin “henüz halka açık olmadığını” söyledi.

Justin Sun da kripto bankası üzerinde çalışıyor

Kripto dostu bir banka kurmak için çalışan tek kişi Andre Cronje değil. Tron Network’ün kurucusu Justin Sun da “kripto endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek güvenilir bir banka” kuran herkesi desteklemeyi teklif etti.

Sun, Mart ayında birkaç kripto para dostu bankanın çökmesinin ardından niyetini açıkladı. Sun’a göre, kripto ve geleneksel finans arasındaki boşluğu dolduran bankacılık altyapısını kurmak için herkesle işbirliği yapmaya açık.

Kripto endüstrisi hala bankacılık zorluklarıyla karşı karşıya

Dünyanın en büyük kripto firmalarından bazıları bile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankacılık krizinin ardından yeni bankacılık ortakları bulmakta zorlandı. Örneğin, ayın başlarında Binance.US, kullanıcılarının ABD doları para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirmesine yardımcı olacak yeni bir bankacılık ortağı aradığını söyledi. Fantom geliştiricisi Andre Cronje’nin yorumlarından da anlaşılacağı üzere, seçeneklerden biri Amerika Birleşik Devletleri sınırlarının ötesine bakmak.

Örneğin, Hong Kong’daki bankalar, şehirde lisanslı kripto varlıklarını destekleme konusundaki açık tutumları nedeniyle kripto para firmaları için iyi bir seçenek olabilir. Kriptokoin.com olarak geçen hafta bildirdiğimiz üzere Hong Kong, Singapur ile birlikte Asya’nın önde gelen kripto merkezlerinden biri olarak ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir