İftar menüleri 2023: 20. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının 20. Gününe gelmiş bulunmaktayız. Artık resmen Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı.

Ramazan ayına özel hazırladığımız iftar menülerinde bugün yirminci günündeyiz. Bugünkü iftar menümüzde çocukların dahi çok seveceği bir çorba tarifi ile başlangıç yapıyoruz. Hemen ardından sizi sanki dışarda bir zincir fast-food restoranında hissettirecek bir tavuk tarifiyle ve mükemmel sosuyla iştah açan bir makarna ile devam ediyoruz. İftar soframıza damak çatlatan lezzetiyle, oldukça pratik ve lezzetli bir tatlı tarifi ile son veriyoruz.

Hazırsanız bugünkü iftar menümüze geçiş yapalım, buyursunlar efendim!

Yirminci gün iftar menümüz…

20. GÜN İFTAR MENÜ

  • Kremalı patates çorbası,
  • Buffalo wings soslu tavuk,
  • Brokoli soslu makarna,
  • Cennet çamuru tatlısı

KREMALI PATATES ÇORBASIHer hali ile kabulümüz olan patatesin olmadığı masa yok gerçekten. Bugün ise onu iftar soframızda hafif içimi ve nefis kıvamıyla çorba olarak ağırlayacağız. Daha önce bu çorba tarifini denememiş olanlar çok şey kaçırdığını bu akşam iftar sofrasında fark edecek!

Her masada varız: Kremalı patates çorbası tarifi

BUFFALO WINGS SOSLU TAVUKKlasik tavuk kızartması ya da yemeklerinden farklı olarak, dışarıda severek tercih ettiğimiz buffalo wings soslu tavuğu bu kez evde yapıyoruz. Hem çocukların hem de yetişkinlerin lezzetine bayılacağı bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Sırrı sosunda: Buffalo wings soslu tavuk tarifi

BROKOLİ SOSLU MAKARNABu makarna tarifi brokoliyi sevmeyen dahi sevdirecek, rengi ve görünüşüyle iştah açacaktır. Eğer evdekilere sebze yedirmekte zorlanıyorsanız böyle lezzetli alternatifler ile önyargılarını kırabilirsiniz.

Yeşillendik: Brokoli soslu makarna tarifi

CENNET ÇAMURUKadayıf tatlısına benzerliği ile dikkat çeken cennet çamuru tatlısı, Kilis mutfağına ait yöresel bir tatlı tarifidir. Cennet çamuru tatlısı, iftardan sonra çay saatinizde her çatalda sizi tekrar tekrar büyüleyecek.  Hem pratik hem lezzetli bu tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

Muhteşem tadıyla: Cennet çamuru tatlısı tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir