Torba yasa ne zaman çıkacak, Meclis’te ne zaman yürürlüğe girecek? (2023 torba yasa)

Torba yasa ne zaman çıkacak, Meclis’te ne zaman yürürlüğe girecek? (2023 torba yasa)

2023 torba yasada nelerin olacağı, yeni dönem için torba yasanın açıklanmasını bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Torba yasa teklifinde yer alması için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Işıkhan, “Bürokratlarımız çalışıyor. Hedefimiz, torba yasada her tarafı, paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmak.” dedi. Peki, 2023 torba yasa ne zaman çıkacak?

2023 TORBA YASA NE ZAMAN ÇIKACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli maaşı zammı ile ilgili düzenlemenin temmuz ayında Meclis’ten geçeceğini bildirdi.

Buna göre; 2023 torba yasa maddelerinin temmuz ayında açıklanması ve Meclis’ten geçmesi bekleniyor.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN LİRA OLACAK

Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Memur ve emekli maaşı zammına ilişkin düzenlemenin sorulması üzerine Işıkhan, konu üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı ile işbirliği halinde çalıştıklarını belirtti.

Torba yasa teklifinde yer alması için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Işıkhan, “Bürokratlarımız çalışıyor. Hedefimiz, torba yasada her tarafı, paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyanı olduğu için en düşük memur maaşının 22 bin lira olmasının torba yasa teklifinde yer alacağını aktaran Işıkhan, teklifin Meclis’ten kısa sürede geçmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Işıkhan, “Zaten iki konu vardı. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak iyileştirme, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba yasada sunacağız. Meclis tarafından kısa sürede geçmesini sağlayacağız. Meclis tatile girmeden Allah nasip ederse çıkarmayı düşünüyoruz, temmuz ayında inşallah.” diye konuştu.

Teklifte 500 lira asgari ücret desteğinin de yer alacağını belirten Işıkhan, Bakanlık bürokratlarının konu üzerinde çalıştığını vurguladı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir