Uygun fiyatlı Lamborghini Urus: Yeni Renault Rafale!

Uygun fiyatlı Lamborghini Urus: Yeni Renault Rafale!

Renault son dönemlerde atılımlarına devam ediyor. Marka hem SUV hem de hatchback otomobil gamındaki modellerine yeni makyaj operasyonları uyguluyor. Bunların yanında Austral gibi yeni modelleri de yollara sürüyor. Bu kapsamda yeni bir model daha yola çıkıyor. Fransız markanın lüks coupe SUV olarak tanımladığı Renault Rafale tanıtıldı. İşte detaylar…

Lüks coupe SUV Renault Rafale!

Rafale için lüks bir arazi otomobili denebilir. Fransız marka D segmenti için ortaya koyduğu yeni modeli ile lüks ve arazi tutkunu kullanıcıları kendine çekmeye çalışacak. Bununla birlikte aracın coupe formuna yakın çizgilere de sahip olması ona spor bir görünüm sağlıyor. Ayrıca Rafale, Austral ve yenilenen Clio ile birlikte markanın yeni tasarım dilinin ilk temsilcilerinden.

Otomobile önden bakıldığında mavi detaylara sahip bir panjur göze çarpıyor. Bunun yanında yeni tasarım diline ait olan aslan dişi gündüz LED farları da aşağı doğru yerini alıyor. Ayrıca tüm bu bileşenleri bir arada duran tampon tasarımı da göz önüne alındığında gerçekten heybetli bir SUV gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Arka tarafta da iki LED stop lambası ortasında yer alan yeni logo ve karakteristik yazı fontuyla Rafale yazısını görmek mümkün. Otomobilin özellikle arka camı ve spoiler kısmının birleşim yerleri, profil duruşu dikkate alındığında bir Lamborghini Urus modeli anımsamak oldukça kolay. Zira otomobil Urus modelinden de feyz almış gibi görünüyor. Devasa boyutlarda yer alan 21 inç jantlar Rafale için özel tasarlanmış. Ayrıca otomobil Renault’un üretimde tuttuğu otomobillerinin aksine arkadan çekişli.

Renault, Rafale modeline güç turboşarjlı üç silindirli ve çift elektrikli motora sahip hibrit bir sistem tarafından sağlanmaktadır. Bu ünite, 1,2 litrelik benzinli motorun 130 hp (96 kW) güç ve 205 Nm tork üretmesiyle çalışırken, ana elektrik motoru 70 hp (50 kW) güce ve 205 Nm torka sahiptir. İkincil elektrik motoru ise 34 hp (25 kW) güce ve 50 Nm torka sahip bir jeneratör görevi görmektedir. Renault, Rafale modelinde toplamda 200 beygirlik güç çıkışı sunarak kullanıcılara performans sağlamaktadır.

Bunların yanında Rafale gelecek dönemlerde arkaya bir elektrik motorunun daha eklenmesiyle 300 hp ve dört tekerlekten çekiş özelliklerine sahip yeni geliştirilmiş bir plug-in hibrit üniteye sahip olacak. Bu sayede oldukça güçlü bir SUV dinamiği ortaya koyulmuş olacak.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir