Volkan Demirel’den Hull City maçı öncesi depremzedeler için anlamlı çağrı

Volkan Demirel’den Hull City maçı öncesi depremzedeler için anlamlı çağrı

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle geride kalan sezon Spor Toto Süper Lig’den çekilen ve bu sezon yeniden Süper Lig’de mücadele edecek Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel, Hataylıları, depremden sonra oynayacakları ilk maç olan Hull City karşılaşmasını ekranları başında izlemeye davet etti.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, Hull City maçını deprem bölgesinde kurulan konteyner ve çadır kentlerde izleneceğini bildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Futbola ilk başladığım günü hatırlıyorum, oradaki heyecanımdan, umudumdan, hayallerimden daha büyük hayallerim ve heyecanım var. İnşallah bu hayallerin ve umudun karşılığını bugünden itibaren almaya başlayacağız.”

“BENİ ÇOK RAHATSIZ ETTİ”

“Tabii ki bunun sebepleri var, bunun sebebi Hatay halkı ve depremzedeler. 11 ilimizdeki, o bölgedeki insanımızın ilk günden bu yana yaşadıkları beni çok rahatsız etti. Benim tarafım spor tarafı ama elimden geldiğince sporla onları mutlu etmeye, onlara umut vermeye çalışacağım.”

Volkan Demirel, Hull City maçı öncesinde röportaj verdi.

“İNŞALLAH BAŞARABİLİRİM”

“İnşallah bunu başarabilirim. Desteklerini, bana inançlarını, benimle konuşmalarındaki samimiyeti her zaman görüyorum, inşallah Hatayspor olarak onların kulübe ve bana güvenini boşa çıkarmayacağız.”

“FUTBOLA İLK KEZ BAŞLIYOR GİBİYİM”

“Bugün de uzun bir aradan sonra futbola geri dönüyoruz. Evet hazırlık maçı ama çok büyük bir heyecana sahibim, inşallah güzel bir başlangıç olacak.” sözlerini kullanan Volkan Demirel, şöyle konuştu:

“Futbola ilk defa başlıyor, sanki o sahaya ilk defa çıkıyor gibiyim. Bunun sebebi de tamamen deprem bölgesindeki insanların ekran başında yaşayacağı veya Bursa Stadı’na gelebilenlerin heyecanını bildiğim ve düşündüğüm için… Bursa camiasına, Hull City’ye, Acun Ağabey’e ve Acun Medya’ya teşekkür etmek istiyorum. Herkesi maça bekliyoruz.”

“BİRAZ TEBESSÜME İHTİYAÇ VAR”

“Bu maçın organizasyonunda çok çabaladılar. Hatay’a ve depremzedelere gönülden destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bölgenin birazcık tebessüme, gülücüğe, mutluluğa çok ihtiyacı var. İnşallah bunu da biz bugün sahada vermeye çalışacağız.”

“BİZE HİSSETTİRECEKLER BİLİYORUM”

“Maça gelebilen tüm Hataylıları bekliyoruz, gelemeyenleri de biliyorsunuz deprem kentler, konteyner ve çadır kentler oluşturuldu. Oradan, ekranların başında yüzlerindeki tebessümü, bize hissettireceklerini biliyorum. İnşallah yüzlerindeki tebessümü o ekrana yansıtabilirler.”

“TEK AMACIM ORADAKİ İNSANLARIN MUTLU OLMASI”

“İnanır mısınız tek amacım ve gayem oradaki insanların mutlu olması. İnşallah bugün biraz da olsa onları mutlu edebilirsem, o sevinci yaşatabilirsem bu benim için çok büyük mutluluk olacak.” (AA)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir