AirBnb İçin Ekim Ayında Yeni Düzenleme Geliyor: Herkes AirBnb Yapamayacak

AirBnb İçin Ekim Ayında Yeni Düzenleme Geliyor: Herkes AirBnb Yapamayacak

AirBnb yapılacak evlere yeni düzenleme geliyor. Ekim ayında çıkması beklenen düzenlemelerde yangın merdiveni, tabela zorunluluğu ve apartman sakinlerinden izin alınması gibi maddeler öne çıkıyor. Gazeteci Candaş Tolga Işık da Bakan Mehmet Nuri Ersoy ile yaptığı görüşmeyi sosyal medyadan duyurdu. 

Türkiye’de son dönemde gündemde olan AirBnb platformu üzerinden yapılan turistik faaliyetlere yeni düzenleme geliyor.

Bloomberg HT’ye konuşan kaynaklar Ekim ayında bu platform üzerinden yapılacak konaklamalar için yeni düzenlemeler geleceğini belirtti.

Buna göre AirBnb yapılan konutta mutlaka yangın merdiveni zorunluluğu getirilecek. AirBnb yapılacak binaya turizm konutu tabelası asılması şart olacak. Apartman içerisinde bir daire AirBnb yapacaksa apartman sakinlerinden izin alacak. İzin verilmediği takdirde apartman dairesinde AirBnb yapılamayacak.

Konu ile ilgili Bakan Mehmet Nuri Ersoy’la görüştüğünü açıklayan gazeteci Candaş Tolga Işık da şu açıklamayı sosyal medya hesabından poylaştı:

“Az önce Bakan @MehmetNuriErsoy ile konuştum, ‘Ekim’de Airbnb’ler için yasal düzenleme geliyor. Artık her isteyen evini Airbnb olarak kullandıramayacak. Dünyadaki uygulama nasılsa bizde de o şekilde olacak. ‘ dedi.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir