Putin: Biden’ın öğrenmesi gereken şeyler var

Putin: Biden’ın öğrenmesi gereken şeyler var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rossiya devlet kanalına yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın “Tüm Avrupa’yı birleştirip Putin’i bastırdığımızı hayal edin, böylelikle çıkarttığı sorunları artık çıkartamaz.” ifadelerini değerlendirdi.

“EN DENEYİMLİ SİYASETÇİLERDEN BİRİ”

Biden’ın dünyadaki en deneyimli siyasetçilerden biri olduğuna işaret eden Putin, “Uzun zamandır siyasetin içinde ve elbette kendisine hangi hedefleri koyması gerektiğini, bunları nasıl başaracağını bilen tecrübeli bir insan.” diye konuştu.

“ÖĞRENMESİ GEREKEN ŞEYLER VAR”

Putin, söz konusu tecrübeye rağmen Biden’ın öğrenmesi gereken şeyler olduğunu vurgulayarak, “Rusya’da meşhur bir deyişimiz vardır; Yüzyıl yaşa, yüzyıl boyunca öğren. Bu sadece Biden değil ABD’deki tüm siyasi elitler için geçerli. Başkalarına saygı duymayı öğrenmeniz lazım, böylelikle kimseyi bastırmak zorunda kalmazsınız.” ifadesini kullandı.

Kendisinin bastırılıp bastırılamayacağına yönelik bir soruyu da yanıtlayan Putin, “Konu şahsen benimle alakalı değil. Ülkemizin çıkarlarıyla ilgili ve Rusya’nın çıkarları bastırılamaz.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir